„3 X TAK” na ulicy Joselewicza

Ten artykuł dodałem 12.08.2016 roku

Jakiś czas temu dodałem artykuł na temat osobliwej pamiątki sprzed 70 lat, znajdującej się na budynku przy ulicy Narutowicza w Radomsku. Artykuł znajduje się w tym miejscu. Warto się zapoznać z tym tekstem, aby poznać kontekst niniejszego artykułu. Jeden z Czytelników powiadomił mnie, że w Radomsku jest także drugie miejsce, gdzie znaleźć można słynne hasło „3 X TAK”. Chodzi o budynek przy ulicy Joselewicza, a właściwie na rogu Joselewicza i Przedborskiej. Napis ten jest zdecydowanie mniej widoczny od tego z ulicy Narutowicza.

3xtak_joselewicza_1

Obok hasła „3 X TAK” znajduje się także inny napis (zdjęcie poniżej), zauważam podobieństwa do analogicznego przypadku z ulicy Narutowicza. Szkoda, że nie da się tego odczytać, trudno mi też domyśleć się o co mogło chodzić.

3xtak_joselewicza_2

3xtak_joselewicza_3

3xtak_joselewicza_4

A może w Radomsku są jeszcze inne miejsca, w których zachowały się hasła nawiązujące do referendum ludowego z 1946 roku?

2530 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: