„3 X TAK” na ulicy Joselewicza

Ten artykuł dodałem 12.08.2016 roku

Jakiś czas temu dodałem artykuł na temat osobliwej pamiątki sprzed 70 lat, znajdującej się na budynku przy ulicy Narutowicza w Radomsku. Artykuł znajduje się w tym miejscu. Warto się zapoznać z tym tekstem, aby poznać kontekst niniejszego artykułu. Jeden z Czytelników powiadomił mnie, że w Radomsku jest także drugie miejsce, gdzie znaleźć można słynne hasło „3 X TAK”. Chodzi o budynek przy ulicy Joselewicza. Napis ten jest zdecydowanie mniej widoczny od tego z ulicy Narutowicza.

3xtak_joselewicza_1

Obok hasła „3 X TAK” znajduje się także inny napis (zdjęcie poniżej), zauważam podobieństwa do analogicznego przypadku z ulicy Narutowicza. Szkoda, że nie da się tego odczytać, trudno mi też domyśleć się o co mogło chodzić.

3xtak_joselewicza_2

3xtak_joselewicza_3

3xtak_joselewicza_4

A może w Radomsku są jeszcze inne miejsca, w których zachowały się hasła nawiązujące do referendum ludowego z 1946 roku?

1874 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.