A metalowy płotek wokół gidelskiej kapliczki został zrobiony przez…

Ten artykuł dodałem 21.06.2017 roku

Kilka dni temu dodałem artykuł na temat kapliczki postawionej w miejscu koronacji Matki Bożej Gidelskiej. Artykuł ten można przeczytać tutaj.

kapliczka_miejsce_koronacji_figurki_matki_bozej_gidelskiej_4

Kapliczka ta otoczona jest metalowym płotkiem. Dopiero teraz zauważyłem mały szczegół. To logo Fabryki Pługów i Narzędzi Józefa Sucheniego z Gidel. Widać tam nawet pierwszą literę jego imienia i nazwisko. Bo któż inny mógłby wykonać ogrodzenie tego obiektu? 🙂 Józef Sucheni (1836-1923) był znanym konstruktorem narzędzi rolniczych. Słynął zwłaszcza z produkcji pługów. Jego produkty były wykorzystywane w całej Europie.

plot_kapliczki_koronacja_matki_bozej_gidelskiej_sucheni

Biogram Józefa Sucheniego można znaleźć tutaj. Warto zapoznać się także z tekstem na temat znajdującej się w Gidlach tablicy pamiątkowej poświęconej konstruktorowi (tutaj).

910 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.