Anna Milczanowska

Ten artykuł dodałem 13.01.2017 roku

anna_milczanowska_sejm_2015Anna Milczanowska, 2015 r., fot. Adrian Grycuk. Licencja: CC BY-SA 3.0 pl

Urodziła się 18 lipca 1958 roku w Radomsku.

W młodości działała w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, była instruktorem teatralnym. Od 1996 pracowała jako nauczycielka, stała na czele szkolnej „Solidarności”. W 1999 roku ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Opolskim. W wyborach w 2002 roku uzyskała mandat radnej Radomska z ramienia Forum Samorządowo-Gospodarczego, a w wyborach w 2006 roku została wybrana na prezydenta Radomska, wygrywając w II turze z poprzednim prezydentem Jerzym Słowińskim. Cztery lata później uzyskała reelekcję. W 2014 z powodzeniem kandydowała na kolejną kadencję z ramienia PiS. Podsumowując – była prezydentem Radomska przez dwie pełne kadencje oraz rozpoczęła trzecią. Jej następcą został pełniący funkcję (do wyborów uzupełniających) Wiesław Kamiński, a po wyborach – Jarosław Ferenc.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartowała do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu piotrkowskim. Otrzymała 11 562 głosy, uzyskując tym samym mandat poselski.

Odznaczona Medalem za Zasługi dla Policji.

928 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.