Bazarek pod Grzybkiem

Ten artykuł dodałem 18.11.2020 roku

Zdjęcia przedstawiające ogrodzony teren tzw. Bazarku pod Grzybkiem. Były to dwa podłużne, murowane pawilony które połączono dachem tworząc pomiędzy nimi zakrytą przestrzeń. Bazarek pod Grzybkiem miał być miejscem gdzie przenieśli się kupcy spod domu handlowego Edward (róg ulicy Leszka Czarnego i Piastowskiej). Przez pewien czas na bazarku było sporo sklepów. Potem coraz mniej. W 2020 roku teren został ogrodzony, w pawilonie swoje biuro miał deweloper, który budował obok bloki mieszkalne.

Nazwa Bazarek pod Grzybkiem wzięła się stąd, że jego lokalizacja znajdowała się obok tzw. Grzybka – dawnej wieży ciśnień. Zburzono ją w 2019 roku.

Listopad 2020 r., fot. Paweł Dudek

Listopad 2020 r., fot. Paweł Dudek

Listopad 2020 r., fot. Paweł Dudek

447 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)