Budynek dworca kolejowego w Radomsku (zdjęcie z drugiej połowy lat 80. XX wieku)

Ten artykuł dodałem 19.02.2017 roku

Ciekawie prezentuje się zdjęcie budynku dworca kolejowego, zrobione w drugiej połowie lat 80. XX wieku.

budynek_dworca_kolejowego_radomsko_2pol-lat80-xxwieku

Dworzec od tamtego czasu przeszedł generalny remont. Zmieniły się też marki pojazdów będących taksówkami. Na zdjęciu od lewej jest to Fiat 125p, Polonez, Skoda 105 i znów Polonez.

Zdjęcie pochodzi z albumu „Radomsko” z 1989 roku. Już po opublikowaniu artykułu i zalinkowaniu go na Facebooka, jeden z Czytelników zwrócił uwagę, że fotografia z albumu jest… lustrzanym odbiciem! Poniżej prezentuję więc oryginał. Cóż, przyznaję, że nawet nie zastanawiałem się nad szczegółami, które pokazują, że w albumie umieszczono przeróbkę. A takim szczegółem jest chociażby to, w którą stronę skierowane są taksówki (ruch prawostronny).

budynek_dworca_kolejowego_radomsko_2pol-lat80-xxwieku_oryginal

3207 razy oglądano od początku 3 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.