Budynek dworca kolejowego w Radomsku (zdjęcie z drugiej połowy lat 80. XX wieku)

Ten artykuł dodałem 19.02.2017 roku

Ciekawie prezentuje się zdjęcie budynku dworca kolejowego, zrobione w drugiej połowie lat 80. XX wieku.

budynek_dworca_kolejowego_radomsko_2pol-lat80-xxwieku

Dworzec od tamtego czasu przeszedł generalny remont. Zmieniły się też marki pojazdów będących taksówkami. Na zdjęciu od lewej jest to Fiat 125p, Polonez, Skoda 105 i znów Polonez.

Zdjęcie pochodzi z albumu „Radomsko” z 1989 roku. Już po opublikowaniu artykułu i zalinkowaniu go na Facebooka, jeden z Czytelników zwrócił uwagę, że fotografia z albumu jest… lustrzanym odbiciem! Poniżej prezentuję więc oryginał. Cóż, przyznaję, że nawet nie zastanawiałem się nad szczegółami, które pokazują, że w albumie umieszczono przeróbkę. A takim szczegółem jest chociażby to, w którą stronę skierowane są taksówki (ruch prawostronny).

budynek_dworca_kolejowego_radomsko_2pol-lat80-xxwieku_oryginal

3890 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: