Budynek plebanii w Bąkowej Górze

Ten artykuł dodałem 27.06.2019 roku

Będąc ostatnio w Bąkowej Górze zrobiłem zdjęcie dość ciekawemu budynkowi. Jak się później okazało, jest to plebania miejscowego kościoła pw. Świętej Trójcy. Powstała ona w połowie XIX wieku.

Budynek ma konstrukcję murowaną i dach naczółkowy, czyli dwuspadowy z dwoma trójkątnymi naczółkami po bokach, zarys jednego naczółka dość wyraźnie widać na zdjęciu w prawej części dachu.

122 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.