Budynek Wiejskiego Ośrodka Zdrowia w Stanowiskach

Ten artykuł dodałem 9.09.2018 roku

Stanowiska to wieś, która znajduje się obecnie w województwie świętokrzyskim, ale miałem powód, aby poświęcić pewnemu obiektowi wpis na blogu. W środkowej części wsi, na skrzyżowaniu dróg znajduje się okazały, ale opuszczony budynek. Zobaczcie co zauważyłem na tabliczce nad wejściem.

stanowiska_wiejski_osrodek_zdrowia_1

ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ
W RADOMSKU
WIEJSKI
OŚRODEK ZDROWIA
W STANOWISKACH

stanowiska_wiejski_osrodek_zdrowia_2

Skąd tam informacja o Zespole Opieki Zdrowotnej w Radomsku? Otóż do 1998 roku Stanowiska znajdowały się w województwie piotrkowskim i ośrodek w tej wsi podlegał pod radomszczański ZOZ. Mogę się domyślać, że po 1998 roku, wskutek reformy administracyjnej ośrodek przestał funkcjonować. Czy ktoś ma na ten temat jakieś informacje?

stanowiska_wiejski_osrodek_zdrowia_3

Udało mi się zrobi zdjęcie wnętrza przykładając aparat do szyby w drzwiach wejściowych.

217 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.