Co zmieniło się w kapliczce św. Jana Nepomucena na skrzyżowaniu dróg do Orzechowa, Orzechówka i Cadowa?

W czerwcu 2016 roku zamieściłem artykuł na temat kapliczki św. Jana Nepomucena na skrzyżowaniu dróg do Orzechowa, Orzechówka i Cadowa. Odwiedzałem to miejsce potem jeszcze kilka razy. Od tamtego czasu zmieniło się tam trochę.

kapliczka_sw_jana_nepomucena_orzechow_orzechowek_cadow_listopad_2018_1

Zauważyłem, że figura św. Jana ma już przytwierdzone dłonie. Wcześniej w miejscu dłoni wetknięte były sztuczne kwiatki. Ktoś w bardzo kunsztowny sposób naprawił w ostatnim czasie figurę. Nie widzę różnicy pomiędzy figurą a nowymi elementami, wszystko do siebie ładnie pasuje.

kapliczka_sw_jana_nepomucena_orzechow_orzechowek_cadow_listopad_2018_2

Udało mi się też zrobić panoramiczne zdjęcie wnętrza kapliczki. Teraz można w pełni podziwiać jej bogatą i różnorodną zawartość na zdjęciu.

kapliczka_sw_jana_nepomucena_orzechow_orzechowek_cadow_listopad_2018_panorama

Istotną zmianą jest również to, że utwardzono leśną drogą prowadzącą od skrzyżowania z kapliczką do Podświerku. Pamiętam, że wcześniej jazda rowerem tamtędy była bardzo męcząca. W czerwcu 2019 roku kapliczka zmieniła się jeszcze bardziej – zmiany przedstawiłem w kolejnym artykule. W pobliżu opisywanej kapliczki warto zobaczyć także grób jedenastu osób zamordowanych w 1945 roku, przyrożny krzyż, a także pamiątkę po pielgrzymach z Piotrkowa Trybunalskiego.

1020 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj