Co zmieniło się w kapliczce św. Jana Nepomucena na skrzyżowaniu dróg do Orzechowa, Orzechówka i Cadowa?

Ten artykuł dodałem 12.11.2018 roku

W czerwcu 2016 roku zamieściłem artykuł na temat kapliczki św. Jana Nepomucena na skrzyżowaniu dróg do Orzechowa, Orzechówka i Cadowa. Odwiedzałem to miejsce potem jeszcze kilka razy. Od tamtego czasu zmieniło się tam trochę.

kapliczka_sw_jana_nepomucena_orzechow_orzechowek_cadow_listopad_2018_1

Zauważyłem, że figura św. Jana ma już przytwierdzone dłonie. Wcześniej w miejscu dłoni wetknięte były sztuczne kwiatki. Ktoś w bardzo kunsztowny sposób naprawił w ostatnim czasie figurę. Nie widzę różnicy pomiędzy figurą a nowymi elementami, wszystko do siebie ładnie pasuje.

kapliczka_sw_jana_nepomucena_orzechow_orzechowek_cadow_listopad_2018_2

Udało mi się też zrobić panoramiczne zdjęcie wnętrza kapliczki. Teraz można w pełni podziwiać jej bogatą i różnorodną zawartość na zdjęciu.

kapliczka_sw_jana_nepomucena_orzechow_orzechowek_cadow_listopad_2018_panorama

Istotną zmianą jest również to, że utwardzono leśną drogą prowadzącą od skrzyżowania z kapliczką do Podświerku. Pamiętam, że wcześniej jazda rowerem tamtędy była bardzo męcząca. W pobliżu opisywanej kapliczki warto zobaczyć także grób jedenastu osób zamordowanych w 1945 roku, przyrożny krzyż, a także pamiątkę po pielgrzymach z Piotrkowa Trybunalskiego.

250 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.