Co zmieniło się w kapliczce św. Jana Nepomucena na skrzyżowaniu dróg do Orzechowa, Orzechówka i Cadowa?

Ten artykuł dodałem 12.11.2018 roku

W czerwcu 2016 roku zamieściłem artykuł na temat kapliczki św. Jana Nepomucena na skrzyżowaniu dróg do Orzechowa, Orzechówka i Cadowa. Odwiedzałem to miejsce potem jeszcze kilka razy. Od tamtego czasu zmieniło się tam trochę.

kapliczka_sw_jana_nepomucena_orzechow_orzechowek_cadow_listopad_2018_1

Zauważyłem, że figura św. Jana ma już przytwierdzone dłonie. Wcześniej w miejscu dłoni wetknięte były sztuczne kwiatki. Ktoś w bardzo kunsztowny sposób naprawił w ostatnim czasie figurę. Nie widzę różnicy pomiędzy figurą a nowymi elementami, wszystko do siebie ładnie pasuje.

kapliczka_sw_jana_nepomucena_orzechow_orzechowek_cadow_listopad_2018_2

Udało mi się też zrobić panoramiczne zdjęcie wnętrza kapliczki. Teraz można w pełni podziwiać jej bogatą i różnorodną zawartość na zdjęciu.

kapliczka_sw_jana_nepomucena_orzechow_orzechowek_cadow_listopad_2018_panorama

Istotną zmianą jest również to, że utwardzono leśną drogą prowadzącą od skrzyżowania z kapliczką do Podświerku. Pamiętam, że wcześniej jazda rowerem tamtędy była bardzo męcząca. W czerwcu 2019 roku kapliczka zmieniła się jeszcze bardziej – zmiany przedstawiłem w kolejnym artykule. W pobliżu opisywanej kapliczki warto zobaczyć także grób jedenastu osób zamordowanych w 1945 roku, przyrożny krzyż, a także pamiątkę po pielgrzymach z Piotrkowa Trybunalskiego.

832 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: