Co znaleziono na budowie przy ul. Reymonta?

Ten artykuł dodałem 11.06.2019 roku

Kilka dni temu wstrzymano prace budowlane na ulicy Reymonta. Problemem okazało się znalezisko, którym zajmuje się już Wojewódzki Konserwator Zabytków w Łodzi. Podobno to jakieś drewniane i ceramiczne artefakty. Postanowiłem wybrać się w to miejsce i zwyczajnie zajrzeć do dołu, który zabezpieczony jest zaledwie biało-czerwoną taśmą. Oczywiście nie można tam wchodzić, ja też tego nie robiłem.

Zrobiłem nawet kilka zdjęć. Moje niefachowe oko dostrzegło coś drewnianego. To może być zarówno przypadkowa, dość długa deska, ale też element architektoniczny. Zapewne za jakiś czas dowiemy się czegoś więcej. Poniżej można zobaczyć ten drewniany element, mniej więcej na środku każdego ze zdjęć.

1146 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.