Co znaleziono na budowie przy ul. Reymonta?

Ten artykuł dodałem 11.06.2019 roku

Kilka dni temu wstrzymano prace budowlane na ulicy Reymonta. Problemem okazało się znalezisko, którym zajmuje się już Wojewódzki Konserwator Zabytków w Łodzi. Podobno to jakieś drewniane i ceramiczne artefakty. Postanowiłem wybrać się w to miejsce i zwyczajnie zajrzeć do dołu, który zabezpieczony jest zaledwie biało-czerwoną taśmą. Oczywiście nie można tam wchodzić, ja też tego nie robiłem.

Zrobiłem nawet kilka zdjęć. Moje niefachowe oko dostrzegło coś drewnianego. To może być zarówno przypadkowa, dość długa deska, ale też element architektoniczny. Zapewne za jakiś czas dowiemy się czegoś więcej. Poniżej można zobaczyć ten drewniany element, mniej więcej na środku każdego ze zdjęć.

Temat przebudowy skrzyżowania ulic Reymonta i Żeromskiego był podejmowany przeze mnie także w dwóch artykułach – w październiku – Stara droga pod skrzyżowaniem ulicy Reymonta i Żeromskiego oraz w listopadzie – Kolejne zdjęcia z rozkopanego skrzyżowania ulic Reymonta i Żeromskiego.

2073 razy oglądano od początku 3 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: