Czarno-biała pocztówka z Radomska: park z muszlą koncertową (1965 r.)

Ten artykuł dodałem 4.11.2016 roku

W mojej kolekcji znajduje się dość stara, czarno-biała pocztówka z 1965 roku, przedstawiająca park, dziś zwany Świętojańskim.

pocztowka_park_muszla_1965_awers

Na pocztówce widoczna jest muszla koncertowa. Dziś tego obiektu już nie ma. Pozostał tylko budynek, który się za nią znajdował. Pocztówka ma wymiary ok. 143 x 104 mm.

pocztowka_park_muszla_1965_rewers

Autorem zdjęcia z awersu jest S. Arczyński. Pocztówka wydana została przez Biuro Wydawnicze „Ruch” w nakładzie 3000 egzemplarzy. Tutaj można zobaczyć inną pocztówkę z 1965 roku, również przedstawiającą park.

3874 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.