Czarno-biała pocztówka z Radomska – ulica Reymonta w widokiem na kościół Św. Lamberta

Ten artykuł dodałem 28.06.2015 roku

W mojej kolekcji znajduje się czarno-biała pocztówka przedstawiająca centrum Radomska.

pocztowka_czarno_biala_reymonta_z_widokiem_na_lamberta

Nie ma na niej informacji o roku wydania, ale analizując podobne pocztówki z Radomska, o których wiem nieco więcej, można przyjąć, że opisywana tutaj pochodzi z połowy lat 60. XX wieku. Świadczy o tym chociażby układ rewersu, który jest niemal identyczny do innych pocztówek, na których znajduje się rok wydania. Powtarza się nawet nazwisko autora zdjęcia na pocztówce.

Wygląd miasta z pocztówki, w stosunku do dnia dzisiejszego, oczywiście się zmienił, a zdjęcie jest na tyle dokładne, że można, metr po metrze, analizować te zmiany. Po lewej stronie widać szyldy sklepów. Ponadto dziś zamiast kwiatów wzdłuż chodnika, znajdują się miejsca parkingowe. Nie ma też drzew po prawej. Ciekawostką są niespotykane dziś pojazdy.

pocztowka_czarno_biala_reymonta_z_widokiem_na_lamberta_rewers

Pocztówka ma wymiary 147 x 103 mm. Autorem zdjęcia na niej jest M. Pietruszka, a wydawcą – Biuro Wydawnicze „Ruch”. Nakład pocztówki to 5000 egzemplarzy.

2929 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: