Czarno-biała pocztówka z Radomska – ulica Reymonta w widokiem na kościół Św. Lamberta

Ten artykuł dodałem 28.06.2015 roku

W mojej kolekcji znajduje się czarno-biała pocztówka przedstawiająca centrum Radomska.

pocztowka_czarno_biala_reymonta_z_widokiem_na_lamberta

Nie ma na niej informacji o roku wydania, ale analizując podobne pocztówki z Radomska, o których wiem nieco więcej, można przyjąć, że opisywana tutaj pochodzi z połowy lat 60. XX wieku. Świadczy o tym chociażby układ rewersu, który jest niemal identyczny do innych pocztówek, na których znajduje się rok wydania. Powtarza się nawet nazwisko autora zdjęcia na pocztówce.

Wygląd miasta z pocztówki, w stosunku do dnia dzisiejszego, oczywiście się zmienił, a zdjęcie jest na tyle dokładne, że można, metr po metrze, analizować te zmiany. Po lewej stronie widać szyldy sklepów. Ponadto dziś zamiast kwiatów wzdłuż chodnika, znajdują się miejsca parkingowe. Nie ma też drzew po prawej. Ciekawostką są niespotykane dziś pojazdy.

pocztowka_czarno_biala_reymonta_z_widokiem_na_lamberta_rewers

Pocztówka ma wymiary 147 x 103 mm. Autorem zdjęcia na niej jest M. Pietruszka, a wydawcą – Biuro Wydawnicze „Ruch”. Nakład pocztówki to 5000 egzemplarzy.

1912 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne info

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
3. Zdjęcia w artykułach są aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na adres podany w punkcie 4, na pewno się dogadamy.