Częstochowa: tablica poświęcona Warszycowi i KWP

Ten artykuł dodałem 2.07.2016 roku

W Częstochowie, przy alei Najświętszej Maryi Panny 33, na frontowej ścianie budynku znajduje się tablica pamiątkowa. Oto pełna inskrypcja z tej tablicy:

„LASY – BORY”
„GAJE – OGRODY”

PAMIĘCI
Kpt. Stanisława Sojczyńskiego
„WARSZYCA” – TWÓRCY I KOMENDANTA
KONSPIRACYJNEGO WOJSKA POLSKIEGO
ORAZ
ŻOŁNIERZY K W P
WALCZĄCYCH W LATACH 1945 – 1956
Z SOWIECKIM OKUPANTEM
O NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ

ŻOŁNIERZE K W P
HARCERZE Z H R
OBYWATELE ZIEMI CZĘSTOCHOWSKIEJ

8. I. 2004 r.

czestochowa_tablica_NMP_warszyc

W budynku, na którego murze znajduje się tablica, jest bank. Moim zdaniem otoczenie tablicy pamiątkowej jest godne, w końcu to najważniejsza i najbardziej reprezentacyjna arteria w Częstochowie.

czestochowa_tablica_NMP_warszyc_2

1010 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.