Częstochowa: tablica poświęcona Warszycowi i KWP

Ten artykuł dodałem 2.07.2016 roku

W Częstochowie, przy alei Najświętszej Maryi Panny 33, na frontowej ścianie budynku znajduje się tablica pamiątkowa. Oto pełna inskrypcja z tej tablicy:

„LASY – BORY”
„GAJE – OGRODY”

PAMIĘCI
Kpt. Stanisława Sojczyńskiego
„WARSZYCA” – TWÓRCY I KOMENDANTA
KONSPIRACYJNEGO WOJSKA POLSKIEGO
ORAZ
ŻOŁNIERZY K W P
WALCZĄCYCH W LATACH 1945 – 1956
Z SOWIECKIM OKUPANTEM
O NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ

ŻOŁNIERZE K W P
HARCERZE Z H R
OBYWATELE ZIEMI CZĘSTOCHOWSKIEJ

8. I. 2004 r.

czestochowa_tablica_NMP_warszyc

W budynku, na którego murze znajduje się tablica, jest bank. Moim zdaniem otoczenie tablicy pamiątkowej jest godne, w końcu to najważniejsza i najbardziej reprezentacyjna arteria w Częstochowie.

czestochowa_tablica_NMP_warszyc_2

1059 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)