Czy ktoś rozpoznaje okno swojego mieszkania? Zdjęcie sprzed 30 lat

Ten artykuł dodałem 21.02.2017 roku

Na tym zdjęciu można zobaczyć okno swojego mieszkania 30 lat temu! Pokazano tam kilka bloków znajdujących się przy ulicy Leszka Czarnego.

osiedle_im_tysiaclecia_panstwa_polskiego

Na fotografii rzuca się w oczy jadący Fiat 125 p, za nim po obydwóch stronach ulicy widać charakterystyczne zadaszenia przystanków autobusowych. Za lewym przystankiem jest zarys niskiego, żółtego budynku handlowego, który znajduje się tam do tej pory. Co ciekawe, znak drogowy znajdujący się w centralnej części zdjęcia, również dziś się tam znajduje. Na ulicy oraz na parkingu po prawej stronie – pustki, nie to co dziś… Zdjęcie wykonano z perspektywy wysepki na skrzyżowaniu ulic Leszka Czarnego i Armii Krajowej (wtedy – Górnej). Dokładna lokalizacja fotografującego jest ukazana na mapie poniżej.

Fotografia pochodzi z albumu „Radomsko” z 1989 roku.

5259 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne info

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
3. Zdjęcia w artykułach są aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na adres podany w punkcie 4, na pewno się dogadamy.