Czy ktoś rozpoznaje okno swojego mieszkania? Zdjęcie sprzed 30 lat

Ten artykuł dodałem 21.02.2017 roku

Na tym zdjęciu można zobaczyć okno swojego mieszkania 30 lat temu! Pokazano tam kilka bloków znajdujących się przy ulicy Leszka Czarnego.

osiedle_im_tysiaclecia_panstwa_polskiego

Na fotografii rzuca się w oczy jadący Fiat 125 p, za nim po obydwóch stronach ulicy widać charakterystyczne zadaszenia przystanków autobusowych. Za lewym przystankiem jest zarys niskiego, żółtego budynku handlowego, który znajduje się tam do tej pory. Co ciekawe, znak drogowy znajdujący się w centralnej części zdjęcia, również dziś się tam znajduje. Na ulicy oraz na parkingu po prawej stronie – pustki, nie to co dziś… Zdjęcie wykonano z perspektywy wysepki na skrzyżowaniu ulic Leszka Czarnego i Armii Krajowej (wtedy – Górnej). Dokładna lokalizacja fotografującego jest ukazana na mapie poniżej.

Fotografia pochodzi z albumu „Radomsko” z 1989 roku.

5352 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.