Dawny cmentarz ewangelicki nieopodal Huty Brudzkiej

Ten artykuł dodałem 20.06.2019 roku

W gminie Dobryszyce, niedaleko miejscowości Huta Brudzka znajdują się pozostałości po dawnym cmentarzu ewangelickim. Jest on położony na skraju lasu, na północ od drogi prowadzącej z Brudzic do Pytowic. Niestety pozostało po tej nekropolii niewiele. Kilka metrów od asfaltówki widać metalowy krzyż, przybrany kolorowymi, sztucznymi kwiatami. Nieco dalej w głąb lasu i lekko w lewo znajdują się dwa kolejne krzyże – jeden metalowy, a za nim murowany. Wytrawne oko dostrzeże jeszcze w terenie zarośnięte nasypy, które prawdopodobnie są pozostałościami po ziemnych grobach. Jest tam też widać mnóstwo śladów po przekopach…


195 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.