Druga wojna światowa na dworcu kolejowym w Radomsku

Ten artykuł dodałem 21.03.2019 roku

Poniższe materiały otrzymałem od Jacka Kamieniaka. To kilka zdjęć związanych z drugą wojną światową na dworcu kolejowym w Radomsku.

Żołnierze niemieccy na radomszczańskim dworcu w 1939 roku

Czołg PzKpfw 35(t) przed dworcem w Radomsku. Jest to czechosłowacki zdobyczny czołg LT vz. 35. Ma na wieży białe krzyże, krzyże takie Niemcy malowali na czołgach w czasie kampanii wrześniowej w Polsce dla swoich lotników. Przed czołgiem niemieccy żołnierze.

Uszkodzony czołg bez gąsienicy oraz inny sprzęt na placu dworca Radomsko, pewnie przygotowywany do transportu kolejowego. Mamy tez informację, że w trakcie drugiej wojny światowej w Radomsku Niemcy mieli plac remontowo-składowo-naprawczy dla ciężkiego sprzętu wojskowego obok dzisiejszego Parku Świętojańskiego, tam gdzie obecnie stoi MDK.

 

915 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)