Druga wojna światowa na dworcu kolejowym w Radomsku

Ten artykuł dodałem 21.03.2019 roku

Poniższe materiały otrzymałem od Jacka Kamieniaka. To kilka zdjęć związanych z drugą wojną światową na dworcu kolejowym w Radomsku.

Żołnierze niemieccy na radomszczańskim dworcu w 1939 roku

Czołg PzKpfw 35(t) przed dworcem w Radomsku. Jest to czechosłowacki zdobyczny czołg LT vz. 35. Ma na wieży białe krzyże, krzyże takie Niemcy malowali na czołgach w czasie kampanii wrześniowej w Polsce dla swoich lotników. Przed czołgiem niemieccy żołnierze.

Uszkodzony czołg bez gąsienicy oraz inny sprzęt na placu dworca Radomsko, pewnie przygotowywany do transportu kolejowego. Mamy tez informację, że w trakcie drugiej wojny światowej w Radomsku Niemcy mieli plac remontowo-składowo-naprawczy dla ciężkiego sprzętu wojskowego obok dzisiejszego Parku Świętojańskiego, tam gdzie obecnie stoi MDK.

 

853 razy oglądano od początku 4 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.