Dwór w Granicach

Ten artykuł dodałem 2.06.2019 roku

W Granicach (gmina Masłowice), przy jednej z bocznych dróg znajduje się murowany dwór. Co ciekawe, jest on nawet wpisany do wojewódzkiej ewidencji zabytków (nr rejestru 200-X-10 z 1 lutego 1962 roku).

Dwór zbudowany był w tradycyjnym stylu dworkowym w XIX wieku, ale widać, że w ostatnich latach miał tu miejsce solidny remont. Od frontu znajduje się wejście z dwoma parami kolumn po bokach. W dachu znajdują się tzw. lukarny i wole oka. Z moich obserwacji wynika, że obecnie dwór nie jest zamieszkany.

1246 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: