Dwór w Granicach

Ten artykuł dodałem 2.06.2019 roku

W Granicach (gmina Masłowice), przy jednej z bocznych dróg znajduje się murowany dwór. Co ciekawe, jest on nawet wpisany do wojewódzkiej ewidencji zabytków (nr rejestru 200-X-10 z 1 lutego 1962 roku).

Dwór zbudowany był w tradycyjnym stylu dworkowym w XIX wieku, ale widać, że w ostatnich latach miał tu miejsce solidny remont. Od frontu znajduje się wejście z dwoma parami kolumn po bokach. W dachu znajdują się tzw. lukarny i wole oka. Z moich obserwacji wynika, że obecnie dwór nie jest zamieszkany.

120 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.