Epitafium poświęcone Leonowi Kulskiemu na ścianie klasztoru Franciszkanów

Ten artykuł dodałem 9.03.2021 roku

Na jednej ze ścian dziedzińca klasztoru Franciszkanów znajduje się epitafium poświęcone Leonowi Kulskiemu.

Luty 2021 r., fot. Paweł Dudek

Tablica ta jest bogato zdobiona. W górnej części znajduje się półokrągłe zdjęcie w kolorze sepii, od dołu otoczone wieńcem zapewne z liści laurowych i dębowych. W zasadniczej części tego epitafium jest następujący tekst:

Ś. P.
NAJDROŻSZEMU SYNOWI
D-RI LEONOWI KULSKIEMU
ORDYNATOROWI KLINIKI UNIWERSYTETU
ASSYSTENTOWI SZPITALA JANA BOŻEGO
w WARSZAWIE
UR. D. 27 MARCA 1875 R.
ZM. D. 4 LISTOPADA 1904 R.
w NOWORADOMSKU

W GŁĘBOKIM ŻALU i SMUTKU
POZOSTALI RODZICE
TĘ PAMIĄTKĘ WZNIEŚLI.

Luty 2021 r., fot. Paweł Dudek

Luty 2021 r., fot. Paweł Dudek

Warto zaznaczyć, że na tej samej ścianie znajdują się jeszcze dwie inne tablice – poświęcone Julianowi Kulskimu oraz Kazimierzowi Soczołowskiemu.  Wszystkie te trzy tablice zostały uwiecznione na zdjęciu z albumu „Radomsko” z końca lat 80.

296 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)