Eugeniusz Klekowski

Ten artykuł dodałem 6.01.2022 roku

Eugeniusz Tadeusz Klekowski urodził się 25 listopada 1953 roku w Kobielach Wielkich. Był Posłem Sejmu PRL IX kadencji (1985-1989).

Fot. pochodzi z Biblioteki Sejmowej – bs.sejm.gov.pl

Od 1972 roku pracował w Zakładach Przemysłowych „Komuna Paryska” w Radomsku. Był działaczem młodzieżowym, członkiem Rady Młodzieżowej Marynarki Wojennej. Po powrocie z wojska działał w Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej, poza tym był wiceprezesem Rady Nadzorczej Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Radomsku. W 1973 roku wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był w niej II sekretarzem POP w ZP „Komuna Paryska” oraz członkiem Komitetu Miejskiego i Gminnego. W 1982 roku skończył Technikum Mechaniczne dla Przodujących Robotników w Piotrkowie Trybunalskim. Był radnym Wojewódzkiej Rady Narodowej w Piotrkowie Trybunalskim. Od 13 października 1985 roku do 3 czerwca 1989 roku pełnił mandat posła na Sejm PRL IX kadencji w okręgu Piotrków Trybunalski z ramienia PZPR, zasiadając w Komisji Planu Gospodarczego, Budżetu i Finansów. Bez powodzenia kandydował w 2010 roku do rady miasta Radomska z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Uzyskał wówczas 35 głosów, co stanowiło 0,65% wszystkich głosów oddanych w okręgu wyborczym, w którym startował. W 2014 roku startował bezskutecznie do rady powiatu radomszczańskiego z listy SLD Lewica Razem. Uzyskał wówczas 34 głosy, co stanowi 0,21% wszystkich głosów oddanych w okręgu, w którym startował.

W 1973 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, w 1978 roku został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, a w 1981 roku został odznaczony Odznaką „Za Zasługi dla Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej”.

193 razy oglądano od początku 3 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)