Figura Chrystusa w centrum miejscowości Chełmo

Ten artykuł dodałem 8.12.2020 roku

W miejscowości Chełmo (gmina Masłowice) w środku wsi znajduje się okazała figura Jezusa Chrystusa. Stoi ona na prostokątnym, wysokim cokole. Postać Chrystusa ma koronę oraz promieniujące serce na środku klatki piersiowej. Miejsce jest zadbane, wokół znajdują się kwiaty oraz znicze.

Listopad 2020 r., fot. Paweł Dudek

Na cokole znajduje się napis, który mówi o dacie powstania figury:

SŁODKIE SERCE
JEZUSA
ZMIŁUJ SIĘ
NAD NAMI
30. X. 38

Listopad 2020 r., fot. Paweł Dudek

Figura została w ostatnich kilku latach odnowiona (między 2012 a 2020 rokiem). Przeglądając serwis Google Street View zauważyłem, że na zdjęciu z września 2012 roku figura ma nieco inne kolory, Chrystus nie ma też na głowie korony. Napisy na cokole nie są zbyt widoczne, bo nie ma czarnej farby we żłobieniach, tak jak to poprawiono w ostatnim czasie.

Screen z Google Street View

598 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)