Figura Matki Boskiej z Dzieciątkiem przy wjeździe do Bąkowej Góry

Ten artykuł dodałem 10.05.2019 roku

Przy drodze z Przedborza do Bąkowej Góry, na początku tej drugiej miejscowości stoi figura Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Rzeźba znajduje się na czworobocznym cokole i jest widoczna z daleka.

Jest to dość ciekawy obiekt i wiele na jego temat możemy dowiedzieć się z tablicy umieszczonej na froncie. Oto treść z tej tablicy:

W SETNĄ ROCZNICĘ KORONACJI
MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ
I W SETNĄ ROCZNICĘ ŚMIERCI
TADEUSZA KOŚCIUSZKI W 1917 R.
STARANIEM WSI

ODRESTAUROWAŁY RODZINY KOBĘDZÓW
W VII ROCZNICĘ ZJAZDU RODZIN
6. VII. 1997

Administracyjnie Bąkowa Góra znajduje się poza powiatem radomszczańskim, ale przez wiele lat jednak należała do niego.

159 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.