Gdzie na Noc Muzeów w 2022 roku?

Ten artykuł dodałem 10.05.2022 roku

Noc muzeów to coroczna impreza, która odbywa się niemal w całej Europie i polega na tym, że muzea otwierają się na odwiedzającego za darmo (lub za drobną opłatą), a ponadto oferują też niekiedy większe atrakcje niż na co dzień. Muzea z naszego powiatu już kolejny rok włączają się do tej akcji. Tym razem będzie to popołudnie oraz wieczór, a nawet noc w sobotę 14 maja. Zestawiłem to, co tym razem można całkowicie za darmo i w dogodnych wieczornych porach zwiedzić oraz zobaczyć.

Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku

Adres: ul. Narutowicza 1, Radomsko.

Atrakcje:
– zwiedzanie wystaw stałych oraz czasowych („Zwierzęta wokół nas”),
– Retro Classic IX – wystawa pojazdów zabytkowych (Klub Weterani Szos Radomsko) – plac przed muzeum,
– 17.30 VERKREANTO – Jan Depta. Malarstwo i rysunek. Wernisaż wystawy i koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku – galeria muzeum,
– 19.00 wstępne podsumowanie badań wykopaliskowych na ul. Reymonta oraz parkingu przy ul. Jana Pawła II – wykład Krzysztofa Błaszczyka (archeologa) – galeria muzeum.

Muzeum zaprasza w godz. 17.00 – 23.00. Wstęp wolny.

Izba Pamięci Regionu Radomszczańskiego

Adres: ul. Reymonta 58, Radomsko.

Atrakcje:
Podziwiać będzie można eksponaty z czasów Wielkiej Wojny i nie tylko… Jedna z ostatnich szans aby wybić niepowtarzalna monetę kolekcjonerską „1Radomsk”.

Muzeum zaprasza w godz. 18.00 – 21.00. Wstęp wolny.

Muzeum Ludowe w Przedborzu

Adres: ul. Kielecka 9, Przedbórz.

Muzeum zaprasza w godz. 17.00 – 23.00. Wstęp wolny.

103 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)