Grób Nieznanego Żołnierza w Strzelcach Małych

Ten artykuł dodałem 2.05.2019 roku

Na cmentarzu w Strzelcach Małych (gmina Masłowice) znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza. Grób ten dość łatwo zlokalizować na nekropolii, gdyż usytuowany jest w narożniku cmentarza od strony Strzelec Małych.

Na lastrikowej tablicy znajduje się informacja, że jest to grób żołnierza poległego w 1939 roku. Sam nagrobek w takiej formie powstał w 1999 roku. Wiem, że opiekują się nim m.in. uczniowie miejscowej szkoły, którzy go regularnie sprzątają.

142 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.