Grzegorz Woźniak (prezenter TV)

Ten artykuł dodałem 15.12.2016 roku

Grzegorz Woźniak był w latach 70. i 80. XX wieku znanym prezenterem „Dziennika Telewizyjnego”. Na tyle znanym, że dziś nazwalibyśmy go „medialną gwiazdą”. Był także współpracownikiem Wojskowych Służb Informacyjnych. Po latach twierdził, że początkowo nie zdawał sobie sprawy, że realizuje zadania dla WSI.

grzegorz_wozniak

W swojej karierze przez pewien czas był głównym prowadzącym program informacyjny „Wieczór z Dziennikiem”. Związany jest z tym ciekawy epizod. W drugiej połowie lat 70. Mariusz Walter zaprosił go do przygotowywania i przedstawiania w mało oficjalny sposób i z dużą dozą humoru ostatnich, wieczornych Wiadomości Dziennika na antenie Studia 2.

Grzegorz Woźniak latach 80. był korespondentem w Nowym Jorku. W 1984 roku Stefan Kisielewski umieścił go na tzw. liście Kisiela jako osobę zajmującą się aktywnie propagandą w PRL.

Po 1990 roku przetłumaczył około 30 książek z języka angielskiego. Kilka z nich dotyczyło polityki USA. Przez pewien czas był bezrobotny, później pracował jako tłumacz. Sporadycznie doradzał politykom w czasie wyborów.

Grzegorz Woźniak jest młodszym bratem Andrzeja Woźniaka.

Pod tym linkiem można zobaczyć „Dziennik Telewizyjny” prowadzony przez Grzegorza Woźniaka.

6395 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.