Ilu sławnych radomszczan potraficie wymienić?

Żeby było trudniej – oprócz braci Różewiczów, Jerzego Semkowa, Telesfora Mickiewicza, Anny Milczanowskiej i Marka Wróbla? 🙂 Zapytałem o słynnych radomszczan osobę, która właśnie siedzi obok mnie i w sumie wymieniła prawie wszystkich, o których wyżej wspomniałem. Nie kojarzyła tylko Semkowa (na zdjęciu poniżej). Dla niewiedzących – Jerzy Semkow to znany w świecie dyrygent. Zapewne kiedyś o nim napiszę artykuł na blogu, aby przybliżyć Czytelnikom tę postać. Póki co tutaj znajduje się specjalny dział, w którym prezentuję ciekawych i zasłużonych ludzi związanych z Radomskiem i okolicami (dział ciągle się rozwija, żeby nie było…).

jerzy_semkow

Tymczasem radomszczański oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego planuje wydać „Radomszczański Słownik Biograficzny”. Ma to być publikacja książkowa zawierająca biogramy osób, które zapisały się w historii naszego miasta oraz okolic – samorządowcy, artyści, sportowcy, przedsiębiorcy, działacze społeczni… To bardzo ciekawa inicjatywa, ponieważ w naszym mieście brakuje tego typu publikacji. Jest też duża potrzeba, aby upamiętnić tych, którzy sławili nasze miasto w świecie lub dokonali tutaj czynów wartych uwagi. Każdy kto ma ochotę, może pomóc w tym przedsięwzięciu pisząc wybrany biogram. W tym celu należy kontaktować się z dr. Tomaszem Nowakiem, prezesem radomszczańskiego oddziału PTH. Można to zrobić mailowo – pthradomsko@wp.pl lub telefonicznie – 603 686 979.

Ja oczywiście też napiszę kilka biogramów do słownika. Wybrałem już postacie i zbieram materiały. Publikacja ma się ukazać w drugiej połowie roku.

2551 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj