Ilu sławnych radomszczan potraficie wymienić?

Ten artykuł dodałem 2.02.2017 roku

Żeby było trudniej – oprócz braci Różewiczów, Jerzego Semkowa, Telesfora Mickiewicza, Anny Milczanowskiej i Marka Wróbla? 🙂 Zapytałem o słynnych radomszczan osobę, która właśnie siedzi obok mnie i w sumie wymieniła prawie wszystkich, o których wyżej wspomniałem. Nie kojarzyła tylko Semkowa (na zdjęciu poniżej). Dla niewiedzących – Jerzy Semkow to znany w świecie dyrygent. Zapewne kiedyś o nim napiszę artykuł na blogu, aby przybliżyć Czytelnikom tę postać. Póki co tutaj znajduje się specjalny dział, w którym prezentuję ciekawych i zasłużonych ludzi związanych z Radomskiem i okolicami (dział ciągle się rozwija, żeby nie było…).

jerzy_semkow

Tymczasem radomszczański oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego planuje wydać „Radomszczański Słownik Biograficzny”. Ma to być publikacja książkowa zawierająca biogramy osób, które zapisały się w historii naszego miasta oraz okolic – samorządowcy, artyści, sportowcy, przedsiębiorcy, działacze społeczni… To bardzo ciekawa inicjatywa, ponieważ w naszym mieście brakuje tego typu publikacji. Jest też duża potrzeba, aby upamiętnić tych, którzy sławili nasze miasto w świecie lub dokonali tutaj czynów wartych uwagi. Każdy kto ma ochotę, może pomóc w tym przedsięwzięciu pisząc wybrany biogram. W tym celu należy kontaktować się z dr. Tomaszem Nowakiem, prezesem radomszczańskiego oddziału PTH. Można to zrobić mailowo – pthradomsko@wp.pl lub telefonicznie – 603 686 979.

Ja oczywiście też napiszę kilka biogramów do słownika. Wybrałem już postacie i zbieram materiały. Publikacja ma się ukazać w drugiej połowie roku.

2356 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: