Już wkrótce VI edycja Konkursu Wiedzy o Radomsku

Sprawdź się w konkursie przeznaczonym dla wszystkich mieszkańców miasta. Nie ważne ile masz lat! Możesz wziąć udział w Teście Wiedzy lub stworzyć pocztówkę. Organizatorem imprezy jest ZHP Hufiec Radomsko, a ja, jako instruktor ZHP jestem koordynatorem. Konkurs jest współfinansowany z budżetu miasta Radomska.

O co chodzi?

To już szósta edycja konkursu. W tym roku pula nagród jest jeszcze większa. Aby wziąć udział w Teście Wiedzy, należy zgłosić się do 25 listopada. Zgłaszać się można nawet przez maila, pisząc na adres pawel.dudek@zhp.net.pl. Można też zgłoszenie dostarczyć pocztą lub osobiście, pod adres: ZHP Hufiec Radomsko, ul. Bugaj 3, 97-500 Radomsko.

Zakres tematyczny testu obejmuje zagadnienia związane z historią oraz współczesnością Radomska. Materiały do przygotowań są informacjami ogólnodostępnymi, zawartymi m.in. na tym blogu. Organizatorzy wskazują ten serwis, jako główne (ale nie jedyne) źródło pytań do testu. Test odbędzie się 27 listopada 2016 roku o godz. 15 w radomszczańskim muzeum.

Wszyscy uczestnicy będą rozwiązywali ten sam test, ale zwycięzcy zostaną wyłonieni w osobnych przedziałach wiekowych – „szkoła podstawowa”, „gimnazjum” oraz „open” (ta kategoria obejmuje osoby w wieku 16 lat i wszystkie starsze). Wyniki testu będą ogłoszone tego samego dnia, po niezwłocznym sprawdzeniu testów przez organizatorów.

Co można wygrać? Poniżej znajduje się fragment regulaminu.

Dla osoby, która uzyskała najlepszy wynik w Teście Wiedzy (niezależnie od przedziału wiekowego) przewidziano nagrodę w postaci tabletu multimedialnego Lenovo TAB 2 A7 oraz książkę o tematyce historycznej.

Dla pozostałych dwóch osób, które zajęły I miejsca w dwóch pozostałych przedziałach wiekowych przewidziano zestawy: słuchawki marki Sony, pendrive marki Toshiba 16 GB oraz książkę o tematyce historycznej.

Dla trzech osób, które zajęły II miejsca w trzech przedziałach wiekowych przewidziano pendrive marki Toshiba 32 GB oraz książkę o tematyce historycznej.

Dla trzech osób, które zajęły III miejsca w trzech przedziałach wiekowych przewidziano pendrive marki Toshiba 16 GB oraz książkę o tematyce historycznej.

Wszyscy pozostali uczestnicy a także nauczyciele przygotowujący uczniów otrzymają dyplom z podziękowaniem. Organizator nie wyklucza przyznania dodatkowych nagród.

lenovotab2a7_1

Można też wziąć udział w kategorii „Pocztówka”. Zadaniem uczestnika jest nadesłanie pracy wykonanej dowolną techniką. Praca ma być projektem pocztówki (tylko awers). Może to być zdjęcie, grafika, wyklejanka… Taki projekt w formacie A4 lub A5 (lub proporcjonalnie podobny w przypadku pracy stworzonej na komputerze) należy dostarczyć na adres e-mail pawel.dudek@zhp.net.pl lub na adres pocztowy ZHP Hufiec Radomsko, ul. Bugaj 3, 97-500 Radomsko do 20 listopada. Jury wybierze najlepszą pracę, która zostanie wydrukowana w postaci prawdziwej pocztówki. Taka pocztówka będzie za darmo rozdawana mieszkańcom Radomska. A tak o nagrodach mówi regulamin konkursu:

Dla zwycięzcy kategorii Pocztówka przewidziano nagrodę w postaci tabletu multimedialnego Lenovo TAB 2 A7 oraz książkę o tematyce historycznej.

Dla uczestnika, któremu jury przyznało II miejsce, przewidziano nagrodę w postaci pendrive marki Toshiba 32 GB oraz książkę o tematyce historycznej.

Dla uczestnika, któremu jury przyznało II miejsce, przewidziano nagrodę w postaci pendrive marki Toshiba 16 GB oraz książkę o tematyce historycznej.

Wszyscy pozostali uczestnicy a także nauczyciele przygotowujący uczniów otrzymają dyplom z podziękowaniem. Organizator nie wyklucza przyznania dodatkowych nagród.

Zobacz pełny regulamin

Co wspólnego z konkursem ma Radomsk.pl?

Organizatorem konkursu jest ZHP Hufiec Radomsko, a z ramienia tej instytucji od 2011 roku (czyli od początku) to ja jestem pomysłodawcą, koordynatorem i prowadzącym. Za każdym razem w organizacji tego przedsięwzięcia wspiera mnie grupa osób. Jako autor bloga Radomsk.pl staram się wspierać tego typu inicjatywy i wiem, że Konkurs Wiedzy o Radomsku jest ku temu świetną okazją. Warto zaglądać na www.radomsk.pl, ponieważ będzie to główne źródło, z którego powstaną pytania do testu wiedzy. Dotyczy to zarówno materiałów już opublikowanych, jak i tych, które powstaną do dnia, w którym odbędzie się test.

Specyfikacja tabletu

Jak już wspomniałem, do rozdania są dwa tablety – jeden dla najlepszego uczestnika Testu Wiedzy, a drugi dla osoby, ktora stworzy najfajniejszą pocztówkę. Poniżej znajduje się specyfikacja tego urządzenia.

Wyświetlacz: 7 cali, 1024 x 600 IPS
Procesor: 1.3 GHZ
Pamięć RAM: 1 GB
Pamięć wewnętrzna: 8 GB
System operacyjny: Android 4.4
Bluetooth: 4.0
Moduł GPS: tak
Czytnik kart: microSD
port: microUSB
kamera: 0,3 Mpix
wyjście audio: 3,5 mm jack
WiFi 802.11 b/g/n
akumulator: pojemność 3450 mAh
Waga: 0,485 kg
wymiary: 189 x 105 x 9,3 mm

lenovotab2a7_2

 

1713 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj