Kamienica przy ul. Kościuszki 5

Ten artykuł dodałem 17.12.2017 roku

Przy ulicy Kościuszki 5 w Radomsku znajduje się całkiem ładna kamienica. Powstała ona w 1902 roku, o czym świadczą daty roczne umieszczone w dwóch miejscach na elewacji.

kamienica_kosciuszki5_radomsko_1

Dawniej mieściła się tam m.in. bursa szkolna. Od kilkunastu lat, kiedy budynek został wyremontowany, nie jest on użytkowany. Właścicielem jest prywatny inwestor. Budynek od prawej strony sąsiaduje z równie ładną, ale zaniedbaną kamienicą, będącą, z tego co mi wiadomo, w rękach urzędu miasta. Z lewej strony kilkadziesiąt lat temu wybudowano szpecący klocek – budynek, z którego kiedyś korzystał RKS.

kamienica_kosciuszki5_radomsko_2

kamienica_kosciuszki5_radomsko_3

Kamienica ma jedną bramę wjazdową, która stanowi środkową oś budynku. Z prawej strony znajduje się dodatkowo frontowe wejście. Elewacja pierwszego i drugiego piętra wykonana jest z czerwonej cegły. Całość, na tle innych radomszczańskich kamienic prezentuje się całkiem ładnie.

kamienica_kosciuszki5_radomsko_4

2417 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: