Kamienica przy ul. Przedborskiej 35

Ten artykuł dodałem 24.03.2021 roku

Przy ulicy Przedborskiej 35 znajduje się piękna kamienica. Jej parter został otynkowany, ale na wyższych kondygnacjach widać czerwoną cegłę, która na pewno nadaje uroku temu budynkowi. Pięknie prezentują się wykończenia nad oknami ostatniego piętra. Oś budynku jest symetryczna, na podwórze prowadzi jedna brama usytuowana pośrodku.

Marzec 2021 r., fot. Paweł Dudek

Budowę kamienicy rozpoczęto w 1910 roku, jej pierwszym właścicielem był Józef Półrola. Przed wojną mieściło się tam wiele sklepów i punktów usługowych, m.in. piekarnia, restauracja i sklep monopolowy. Obecnie są tam prywatne gabinety lekarskie oraz piekarnia Łyczko.

342 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)