Kamieńsk. Tablica pamiątkowa na 90 rocznicę odzyskania niepodległości

Ten artykuł dodałem 26.04.2021 roku

Na budynku urzędu miasta i gminy Kamieńsk przy ul. Wieluńskiej znajduje się tablica upamiętniająca 90 rocznicę odzyskania niepodległości.

Marzec 2021 r., fot. Paweł Dudek

Na tablicy tej znajduje się następująca informacja:

W 90. ROCZNICĘ
ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI,
DZIĘKUJĄC BOGU,
W HOŁDZIE BOHATEROM
Z NACZELNYM WODZEM
JÓZEFEM PIŁSUDSKIM

KAMIEŃSK 11.11.2008

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ
MIASTA KAMIEŃSKA

Marzec 2021 r., fot. Paweł Dudek

Na budynku urzędu znajduje się jeszcze jedna tablica, poświęcona żołnierzom wojny polsko-bolszewickiej. Przed budynkiem jest też głaz z tablicą na pamiątkę 15 rocznicy odzyskania prawa miejskiego.

Marzec 2021 r., fot. Paweł Dudek

217 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)