Kapliczka budkowa koło Bobrów (z 1960 r.)

Ten artykuł dodałem 14.05.2017 roku

Tuż przed miejscowością Bobry, jadąc od strony tzw. starej trasy, znajduje się mała drewniana kapliczka budkowa. Jest ona umiejscowiona po prawej stronie drogi, na drzewie iglastym.

kapliczka_budkowa_przed_bobrami_1960_1

kapliczka_budkowa_przed_bobrami_1960_2

W kapliczce znajduje się wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. Nad daszkiem jest drewniany krzyż. Ciekawa informacja znajduje się na froncie kapliczki. Wyryte są tam inicjały „S.M.” oraz rok – „1960”. Dane te mogą wskazywać na autora oraz rok powstania obiektu. Kapliczka jest przyozdobiona kwiatami, również u podstawy pnia drzewa, na którym się znajduje.

kapliczka_budkowa_przed_bobrami_1960_3

1056 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.