Kapliczka na drzewie w Niedośpielinie Zastawiu

Ten artykuł dodałem 25.04.2017 roku

Urocza kapliczka znajduje się w Niedośpielinie Zastawiu. Jest ona przywieszona na drzewie i ma formę budkową. Podobno kapliczka ta jest jedną z najstarszych w miejscowości. W środku, za szybą znajduje się wizerunek Matki Boskiej z Dzieciątkiem, a nieco wyżej, jeszcze pod daszkiem, umieszczono obrazek z papieżem Janem Pawłem II. Nad daszkiem znajduje się drewniany krzyżyk. Kapliczka przyozdobiona jest sztucznymi kwiatami.

kapliczka_zastawie_niedospielin_1

kapliczka_zastawie_niedospielin_2

kapliczka_zastawie_niedospielin_3

Za drzewem, na którym znajduje się kapliczka, jest sztuczny staw. A nieco dalej płynie strumień. Przejść przez niego można dzięki małemu mostkowi.

kapliczka_zastawie_niedospielin_4

Jak dotrzeć do kapliczki? Jadąc główną drogą od strony Radomska należy skręcić w lewo tuż przed kościołem. Samochód najlepiej zostawić na parkingu, ponieważ dalszy dojazd jest raczej niemożliwy. Po pokonaniu kilkuset metrów na drzewie po lewej stronie zobaczymy kapliczkę.

1216 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne info

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
3. Zdjęcia w artykułach są aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na adres podany w punkcie 4, na pewno się dogadamy.