Kapliczka na skraju miejscowości Kalinki, pod lasem

Ten artykuł dodałem 7.06.2019 roku

Natrafiłem na nią przypadkowo. Podczas moich rowerowych wojaży chciałem szybko przedostać się z Przeręba do Majstrów. Nawigacja wskazała mi drogę przez Kalinki. Gdy byłem już za tą wsią i prawie wjeżdżałem do lasu, moich oczom ukazała się budowla o żółtych ścianach i niebieskim dachu, zwieńczona metalowym krzyżem. Co ciekawe, front kapliczki zwrócony jest w stronę lasu, a nie w stronę wsi.

We wnęce znajduje się drewniany ołtarzyk, a w nim figura pomalowana w odcień czerwonego koloru (kardynał?). Być może to jakiś święty, którego nie umiem rozpoznać. Ktoś ma jakiś pomysł?

659 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: