Kapliczka na skraju miejscowości Kalinki, pod lasem

Ten artykuł dodałem 7.06.2019 roku

Natrafiłem na nią przypadkowo. Podczas moich rowerowych wojaży chciałem szybko przedostać się z Przeręba do Majstrów. Nawigacja wskazała mi drogę przez Kalinki. Gdy byłem już za tą wsią i prawie wjeżdżałem do lasu, moich oczom ukazała się budowla o żółtych ścianach i niebieskim dachu, zwieńczona metalowym krzyżem. Co ciekawe, front kapliczki zwrócony jest w stronę lasu, a nie w stronę wsi.

We wnęce znajduje się drewniany ołtarzyk, a w nim figura pomalowana w odcień czerwonego koloru (kardynał?). Być może to jakiś święty, którego nie umiem rozpoznać. Ktoś ma jakiś pomysł?

93 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.