Kapliczka postawiona z okazji 1000-lecia chrztu Polski (Magdalenki k. Żytna)

Ten artykuł dodałem 3.05.2018 roku

Magdalenki to mała wieś znajdująca się w gminie Żytno. Dojechać tam można jadąc z Żytna do Sekurska. Do wsi prowadzi droga w prawą stronę. Na skrzyżowaniu tej właśnie drogi znajduje się kapliczka z 1966 roku.

kapliczka_z_okazji_1000lecia_chrztu_polski_magdalenki_1

Ma ona formę obelisku z kamieni zwieńczonego metalowym krzyżem z wizerunkiem Jezusa. Całość otoczona jest płotkiem. Na kapliczce znajduje się następująca informacja:

1966 R.
1000
LECIE
ChRZTU
POLSKI

kapliczka_z_okazji_1000lecia_chrztu_polski_magdalenki_2

Okoliczni mieszkańcy dbają o ten obiekt, o czym świadczy całkiem dobry stan kapliczki oraz znicze.

436 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.