Kapliczka przy drodze na cmentarz w Bąkowej Górze

Ten artykuł dodałem 27.06.2019 roku

Kapliczka ta znajduje się przy drodze prowadzącej od kościoła na cmentarz w Bąkowej Górze. Warto tu się zatrzymać także dla widoku, który rozpościera się za nią.

Jest to obiekt murowany, zbudowany na podstawie prostokąta. W środkowej części znajduje się wnęka z figurą Maryi, a pod nią napis: „Zbaw lud Twój / Panie. / Matko nie opuszczaj / nas.”. Kapliczka jest zwieńczona krzyżem z wizerunkiem Jezusa Chrystusa.

772 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: