Kapliczka przy drodze na cmentarz w Bąkowej Górze

Ten artykuł dodałem 27.06.2019 roku

Kapliczka ta znajduje się przy drodze prowadzącej od kościoła na cmentarz w Bąkowej Górze. Warto tu się zatrzymać także dla widoku, który rozpościera się za nią.

Jest to obiekt murowany, zbudowany na podstawie prostokąta. W środkowej części znajduje się wnęka z figurą Maryi, a pod nią napis: „Zbaw lud Twój / Panie. / Matko nie opuszczaj / nas.”. Kapliczka jest zwieńczona krzyżem z wizerunkiem Jezusa Chrystusa.

130 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.