Kapliczka w Kletni (przy drodze do Wójcika)

Ten artykuł dodałem 27.06.2019 roku

Ta kapliczka, ze względu chociażby na swoje rozmiary jest widoczna już z daleka. Jest to obiekt czworoboczny, zbudowany z cegły charakterystycznego koloru żółtego. We wnękach kapliczki znajdują się obrazy bądź figury świętych. Na ścianach od strony północnej oraz południowej umieszczono napisy – „Szczęść Boże” widzą kierowcy jadący od strony Radomska, a „Niech Cię Bóg prowadzi” – kierowcy jadący od strony Kamieńska. W książce Floriana Kalasińskiego pt. „Parafia Rzymsko – Katolicka p. w. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Gomunicach. Historia, wydarzenia, postacie” z 2011 roku przeczytałem, że jest to „przebudowana kapliczka po wypadku drogowym gdzie zginął kierowca samochodu rozbijając kapliczkę”.

136 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.