Kapliczka w Krerach (obok pomnika pomordowanych)

Ten artykuł dodałem 14.09.2018 roku

W Krerach znajduje się ciekawa kapliczka. Jest ona umiejscowiona obok pomnika pomordowanych w 1944 roku mieszkańców tej wsi (pisałem o tym pomniku tutaj).

kapliczka_krery_obok_pomnika_pomordowanych_1

Kapliczka ma formę murowanego postumentu z umieszczonym w środku obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. W górnej części kapliczkę wieńczy krzyż z figurką ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa. Obiekt otoczony jest płotkiem i udekorowany kwiatami. Nie wiem nic więcej na temat tej kapliczki, dlatego jeśli ktoś z Czytelników coś słyszał – proszę o kontakt. Będziemy mogli w ten sposób zachować pamięć o tego typu miejscach.

kapliczka_krery_obok_pomnika_pomordowanych_2

204 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.