Kapliczka w Krerach (obok pomnika pomordowanych)

Ten artykuł dodałem 14.09.2018 roku

W Krerach znajduje się ciekawa kapliczka. Jest ona umiejscowiona obok pomnika pomordowanych w 1944 roku mieszkańców tej wsi (pisałem o tym pomniku tutaj).

kapliczka_krery_obok_pomnika_pomordowanych_1

Kapliczka ma formę murowanego postumentu z umieszczonym w środku obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. W górnej części kapliczkę wieńczy krzyż z figurką ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa. Obiekt otoczony jest płotkiem i udekorowany kwiatami. Nie wiem nic więcej na temat tej kapliczki, dlatego jeśli ktoś z Czytelników coś słyszał – proszę o kontakt. Będziemy mogli w ten sposób zachować pamięć o tego typu miejscach.

kapliczka_krery_obok_pomnika_pomordowanych_2

621 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: