Kapliczka w Kuźnicy

Ten artykuł dodałem 9.05.2019 roku

Kapliczka ta znajduje się w małej miejscowości Kuźnica w gminie Kodrąb. Okoliczni mieszkańcy dbają o to miejsce. Gdy je odwiedzałem, było pięknie uporządkowane oraz ustrojone kwiatami.

Jest to kapliczka o podstawie kwadratu i taką samą formę ma pnąc się w górę aż do zwieńczenia w postaci krzyża, wykonanego tak jak całość z betonu. Na kapliczce znajduje się obrazek Matki Boskiej, a także wizerunek Chrystusa na krzyżu. A oto treść napisów z frontowej części:

BOŻE
BŁOGOSŁAW
TEJ ZIEMI
BŁOGOSŁAW
NASZE
DOMOSTWO CAŁE
URODZAJ W POLU
PLONY
NIE MAŁE.

D 30 VIII 1939
ROKU

Na lewo od kapliczki znajduje się pomnik poświęcony mieszkańcom Kuźnicy i okolicy, którzy zginęli z rąk hitlerowców.

169 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.