Konkurs historyczny „Powstanie styczniowe na ziemi radomszczańskiej”

Dziś w  Galerii Muzeum Regionalnego im. S. Sankowskiego odbył się konkurs historyczny „Powstanie styczniowe na ziemi radomszczańskiej” w kategorii turniej wiedzy.

Fot. Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku

Do konkursu zgłosiło się siedem dwuosobowych drużyn z czterech radomszczańskich szkół podstawowych. Miałem zaszczyt przewodniczyć komisji konkursowej, która wyłoniła laureatów i przyznała następujące nagrody:
– I miejsce – PSP nr 7 – Dawid Kancerek, Wiktor Wyżnikiewicz,
– II miejsce PSP nr 7 – Filip Marczak, Mikołaj Halszka
– III miejsce PSP nr 7 – Krzysztof Giernat, Oskar Gnoiński
– IV miejsce – PSP nr 5, PSP nr 8, PSP nr 6.

Poziom wiedzy uczniów był całkiem wysoki. Wykazali się oni znajomością dość wąskiego tematu historycznego jakim jest powstanie styczniowe. Dla tych młodych ludzi należą się gratulacje!

Ponadto rozstrzygnięto także ten sam konkurs w kategorii „Kronika powstania styczniowego”, na który płynęło dziesięć prac z czterech radomszczańskich szkół podstawowych. Nagrodzono prace wykonane przez uczniów:
I miejsce – nie przyznano,
II miejsce – Wiktoria Łęgowik z PSP nr 7,
III miejsce – Wanesa Szczepańska z PSP nr 8, Patrycja Leśniczek z PSP nr 3, Mikołaj Bałecki z PSP nr 6, Wojciech Leski z PSP nr 6.Organizatorami konkursu było Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku oraz wydział kultury i edukacji urzędu miasta Radomska.

Fot. Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku

434 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj