Ksiądz Marian Dumała

Ten artykuł dodałem 9.11.2015 roku

Urodził się 13 czerwca 1923 roku w Będzinie, zmarł 21 lutego 2008 roku.

W 1937 roku ukończył Szkołę Powszechną w Goworowie (nieopodal Ostrołęki). 13 grudnia 1949 uzyskał angielską maturę.

28 października 1956 roku przyjął święcenia kapłańskie.

W 1977 roku został nominowany na proboszcza w parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej w Gidlach. 1 lipca 2001 roku przybył do parafii pod wezwaniem Św. Jadwigi Królowej w Radomsku.

1029 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.