Leon Zawistowski (żołnierz)

Ten artykuł dodałem 26.04.2017 roku

Urodził się 19 listopada 1873 roku w Kijowie. Od 1891 służył w armii rosyjskiej, a od 27 października 1918 w armii polskiej. 1 stycznia 1927 roku został mianowany generałem brygady. W roku następnym przeszedł w stan spoczynku. Mieszkał w Białej Szlacheckiej w pow. radomszczańskim, gdzie prawdopodobnie zmarł po 1938 roku. Był odznaczony Orderem Virtuti Militari 5 klasy i czterokrotnie Krzyżem Walecznych.

457 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.