Mała rzecz, a cieszy (magnes na lodówkę)

Ten artykuł dodałem 30.12.2016 roku

Moja lodówka zaintrygowała ostatnio znajomego, który przyjechał z innego miasta. Nie chodzi jednak o jej zawartość, gość nie był głodny, poczęstowałem go zresztą. Na lodówce zobaczył on magnes z obrazkami przedstawiającymi Radomsko.

magnes_radomsko_na_lodowce

– Skąd go masz? – zapytał.

Odpowiedziałem, że dostałem w urzędzie.

– A szkoda, też bym taki chciał, mógłbym nawet kupić – powiedział mój znajomy.

No właśnie. Mała rzecz, a cieszy. Szkoda, że tego typu drobnych, tanich pamiątek nie ma w sprzedaży w Radomsku. Nie każdy przecież podczas rekreacyjnej, turystycznej wizyty będzie się fatygował do urzędu. Zresztą, skąd przyjezdni mieliby wiedzieć, że coś takiego w magistracie można dostać? W miejscowościach turystycznych takie magnesy na lodówkę można nabyć na straganach. U nas nie ma tak popularnych atrakcji, aby był sens stawiać obok nich stoisko z pamiątkami. Może warto więc takie gadżety sprzedawać w kioskach, na poczcie albo w muzeum? Pewnie w bardzo znaczący sposób nie wpłynie to na rozpoznawalność naszego miasta w świecie, ale małymi kroczkami można tę świadomość o istnieniu Radomska posłać w odległe miejsca. Staram się podczas różnych wizyt kupować takie magnesy, to niewielki koszt, a pamiątka na lata. Tak jak na zdjęciu poniżej – część mojej kolekcji. A magnes radomszczański musiałem dać mojemu znajomemu…

zestaw_magnesow_na_lodowce

2258 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.