Metalowy krzyż na skrzyżowaniu dróg do Orzechowa, Orzechówka i Cadowa

Ten artykuł dodałem 14.06.2016 roku

Na skrzyżowaniu dróg prowadzących do Orzechowa, Orzechówka i Cadowa znajduje się dość wysoki metalowy krzyż z postacią Jezusa. Miejsce to jest zadbane, obok znajdują się kwiaty, widziałem też kilka zniczy. Z daleka rzucają się w oczy kolorowe tasiemki, z jednej strony przyczepione do pionowego pnia, a z drugiej do płotka. Obok krzyża leżą dwa duże kamienie.

krzyz_skrzyzowanie_orzechow_orzechowek_cadow_1

krzyz_skrzyzowanie_orzechow_orzechowek_cadow_2Droga w kierunku Orzechowa

Warto zapoznać się z kolejnym artykułem dotyczącym tego obiektu. Znajduje się on tutaj. W pobliżu krzyża usytuowana jest kapliczka Św. Jana Nepomucena (tutaj jest artykuł na ten temat) oraz grób jedenastu osób zamordowanych w 1945 roku (tutaj jest artykuł na ten temat).

kapliczka_jan_nepomucen_orzechow_cadow_6

1566 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: