Metalowy krzyż na skrzyżowaniu dróg do Orzechowa, Orzechówka i Cadowa

Ten artykuł dodałem 14.06.2016 roku

Na skrzyżowaniu dróg prowadzących do Orzechowa, Orzechówka i Cadowa znajduje się dość wysoki metalowy krzyż z postacią Jezusa. Miejsce to jest zadbane, obok znajdują się kwiaty, widziałem też kilka zniczy. Z daleka rzucają się w oczy kolorowe tasiemki, z jednej strony przyczepione do pionowego pnia, a z drugiej do płotka. Obok krzyża leżą dwa duże kamienie.

krzyz_skrzyzowanie_orzechow_orzechowek_cadow_1

krzyz_skrzyzowanie_orzechow_orzechowek_cadow_2Droga w kierunku Orzechowa

Warto zapoznać się z kolejnym artykułem dotyczącym tego obiektu. Znajduje się on tutaj. W pobliżu krzyża usytuowana jest kapliczka Św. Jana Nepomucena (tutaj jest artykuł na ten temat) oraz grób jedenastu osób zamordowanych w 1945 roku (tutaj jest artykuł na ten temat).

kapliczka_jan_nepomucen_orzechow_cadow_6

1041 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.