Mieczysław Brzuchania

Ten artykuł dodałem 26.04.2017 roku

Był politykiem i żołnierzem. Urodził się 13 stycznia 1909 roku w Stobiecku Miejskim. Przed wojną współtworzył 36 kół Narodowej Demokracji w powiecie radomszczańskim. Był sekretarzem ND w Radomsku i Końskich, a także korespondentem czasopism chrześcijańsko – narodowych i wojskowych. Podczas II wojny światowej był organizatorem i żołnierzem Narodowej Organizacji Wojskowej (nosił pseudonim „Jerzy”) m.in. w naszym powiecie. Po wojnie był więźniem rosyjskich łagrów.

Osiadł ostatecznie w Kołobrzegu, gdzie przez wiele lat był kierownikiem Inspektoratu PZU, działał w Ochotniczej Straży Pożarnej i założył „Związek Sybiraków” w Kołobrzegu. Zmarł 10 czerwca 1994 roku w Kołobrzegu.

411 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne info

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
3. Zdjęcia w artykułach są aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na adres podany w punkcie 4, na pewno się dogadamy.