Mieczysław Pawłowski

Ten artykuł dodałem 13.01.2018 roku

Urodził się w 1942 roku. Zapisał się w historii jako pierwszy prezydent Radomska po transformacji ustrojowej. Pełnił tę funkcję przez jedną kadencję, w latach 1990-1994.

Z wykształcenia jest inżynierem budowlanym. W 1990 roku uzyskał mandat radnego miejskiego Radomska z ramienia Komitetu Obywatelskiego i został wybrany na prezydenta miasta. Był działaczem Unii Demokratycznej i Unii Wolności, z ramienia Unii Demokratycznej ubiegał się bezskutecznie o mandat senatorski w wyborach w 1993 roku.

W wyborach samorządowych w 1994 roku uzyskał ponownie miejsce w radzie miejskiej z ramienia Koalicji dla Radomska, jednak jego klub przeszedł do opozycji. Następnym prezydentem Radomska został Jerzy Słowiński.

478 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.