Między dworcem a rzeką. Nowe oblicze Metalurgii w Radomsku

Ten artykuł dodałem 28.11.2020 roku

W 2015 roku otrzymałem od Czytelniczki, pani Małgorzaty Drozdowskiej ciekawe dokumenty. Jest to jej projekt dyplomowy z czasów studiów na Politechnice Łódzkiej. Nosi on tytuł „Między dworcem a rzeką. Nowe oblicze Metalurgii w Radomsku”. Obecnie teren po dawnej Metalurgii jest już zagospodarowany i będzie jeszcze rozbudowywany z tego co mi wiadomo, wybrano inne koncepcje, co zresztą autorka zaznacza w opisie projektu. Z dzisiejszej perspektywy ten dokument jest więc bardzo ciekawy, bo wiele elementów i miejsc mogło wyglądać zupełnie inaczej. Autorka przekazując mi dokumenty, napisała: „zdaje sobie sprawę, że projekt jest mocno nierealny, ale ostatni raz być może miałam okazję zaprojektować coś bez narzucania pomysłów inwestora – projektowanie w pracy wygląda zupełnie inaczej niż na studiach”.

Mail z 2015 roku utknął na całe pięć lat w setkach innych otrzymanych przeze mnie wiadomości. Moim zdaniem odświeżenie tego tematu dziś będzie nawet ciekawsze niż pierwotnie, kiedy obszar po dawnej Metalurgii dopiero się kształtował. A najważniejsze, że nie utkwi gdzieś w czeluściach internetu czy w szufladzie…

Ze względu na specyfikę pracy umieściłem po prostu to, co otrzymałem, bez ingerowania w treść. Warto zwrócić uwagę na detale – np. numerację plansz w prawym dolnym rogu. Nie chciałem, aby coś zostało zniekształcone przez wstawienie screenów czy obrazków w treść artykułu. Praca składa się z zasadniczej części – opisu projektu (plik pdf) oraz sześciu plansz (pliki jpg). Wszystkie pliki otwierają się w nowym oknie. Zapraszam do lektury.

Opis projektu (plik pdf)

Plansza nr 1 (plik jpg)

Plansza nr 2 (plik jpg)

Plansza nr 3 (plik jpg)

Plansza nr 4 (plik jpg)

Plansza nr 5 (plik jpg)

Plansza nr 6 (plik jpg)

 

866 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)