Miejsce po dawnej kuźni (róg ulic Wyszyńskiego i Skoczyńskiego)

Ten artykuł dodałem 21.03.2021 roku

W pamięci mieszkańców Radomska pozostaje miejsce, gdzie przed laty znajdowała się kuźnia. Był to drewniany budynek, który znajdował się na rogu dzisiejszych ulic Wyszyńskiego i Skoczyńskiego. Dziś po tym miejscu nie ma śladu.

Marzec 2021 r., fot. Paweł Dudek

Właścicielem kuźni był niejaki pan Bronisław Kruszyński. Istniała ona na pewno w latach 70. i 80. Dziś wydaje się, że kuźnia położona była na wyspie pomiędzy łączącymi drogami, warto jednak zaznaczyć, że przejazd z dzisiejszej ulicy Wyszyńskiego od strony cmentarza na ulicę Skoczyńskiego do pewnego czasu nie istniał, przejeżdżało się drogą od strony centrum miasta. Jak już wspomniałem śladu po kuźni nie ma żadnego. Obok stoi kapliczka, która pamięta te czasy.

Marzec 2021 r., fot. Paweł Dudek

Marzec 2021 r., fot. Paweł Dudek

288 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)