Mirosław Wierzbicki, wojewoda częstochowski

Ten artykuł dodałem 2.01.2018 roku

Urodził się w 1930 roku, pochodził z Radomska, w latach 70. XX wieku był wojewodą częstochowskim.

Ukończył liceum pedagogiczne, a następnie pracował jako nauczyciel i zastępca dyrektora częstochowskiego Młodzieżowego Domu Kultury, a w późniejszych latach został inspektorem oświaty w Częstochowie. W 1969 roku został kuratorem katowickiego okręgu szkolnego.

Od 1955 roku był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Od 1 czerwca 1975 do 11 grudnia 1980 roku pełnił funkcję wojewody częstochowskiego, został odwołany pod wpływem protestów Solidarności. Jego następcą został Grzegorz Lipowski. W stanie wojennym był internowany od 13 grudnia 1981 roku do 12 lutego 1982 roku. Zmarł 2 lipca 1982 roku na zawał serca.

516 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.