Moja mała cegiełka. O projekcie dotyczącym radomszczańskich kamienic

Ten artykuł dodałem 24.09.2021 roku

Tytuł przewrotny, bo przecież nic nie buduję – w sensie dosłownym 😉 W sierpniu brałem udział w projekcie edukacyjno-kulturalnym skierowanym do młodzieży i dzieci z radomszczańskich szkół. Nie było tam jednak moich uczniów, ale osoby nieco młodsze. W projekcie chodziło o to, aby uświadomić mieszkańcom Radomska jak ważnym skarbem przeszłości oraz ile tajemnic skrywają stare kamienice. W ramach przedsięwzięcia organizowanego przez Miejski Dom Kultury w Radomsku odbyły się warsztaty plastyczne, fotograficzne, literackie, animacji oraz historyczne. Te ostatnie prowadziłem ja.

Fot. MR/MDK Radomsko

Fot. MR/MDK Radomsko

Fot. MR/MDK Radomsko

Fot. MR/MDK Radomsko

Fot. MR/MDK Radomsko

Fot. MR/MDK Radomsko

Fot. MR/MDK Radomsko

Fot. MR/MDK Radomsko

Fot. MR/MDK Radomsko

Fot. MR/MDK Radomsko

Fot. MR/MDK Radomsko

Fot. MR/MDK Radomsko

Z młodymi ludźmi przemierzyłem centrum Radomska wzdłuż i wszerz. W ciągu kilku dni zajrzeliśmy do kilkudziesięciu kamienic, podwórek, oficyn. Muszę przyznać, że w kilku miejscach byłem pierwszy raz, musiałem się do tego też troszkę merytorycznie przygotować. Powstała nawet fajna broszura, w której znajdują się krótkie opisy mojego autorstwa oraz zdjęcia dwudziestu kamienic. Broszurę można dostać w MDK-u (czyli u organizatora projektu), ja też mam jeszcze kilka egzemplarzy.

Fot. Paweł Dudek

Jutro idę do Miejskiej Biblioteki Publicznej, żeby zobaczyć zdjęcia prac plastycznych wykonanych w ramach projektu (już byłem, zrobiłem zdjęcia – tutaj). W ogóle jest mi bardzo miło, że mogłem wziąć udział w takim przedsięwzięciu, dzięki temu o Radomsk.pl dowiedziało się też sporo ludzi, bo logotyp bloga pojawiał się na materiałach informacyjnych.

Fot. Paweł Dudek

Projekt „Kamienice – widzowie przeszłości” został zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Radomsku i odbywał się w ramach realizacji Programu „Patriotyzm Jutra” dofinansowanego z Muzeum Historii Polski w Warszawie.

365 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)