Mural poświęcony Januszowi Różewiczowi (ul. Kościuszki 13 w Radomsku)

Ten artykuł dodałem 25.04.2019 roku

Na bocznej elewacji budynku przy ul. Kościuszki 13 znajduje się mural poświęcony Januszowi Różewiczowi – najstarszemu z braci Różewiczów.

Kwiecień 2019 r., fot. Paweł Dudek

Kwiecień 2019 r., fot. Paweł Dudek

Kwiecień 2019 r., fot. Paweł Dudek

Mural odsłonięto w dniu 5 października 2018 roku. Data nie jest przypadkowa z dwóch powodów. W 2018 roku przypadała setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Jednocześnie jest to też setna rocznica urodzin Janusza Różewicza (25 maja 1918 r.).

Kwiecień 2019 r., fot. Paweł Dudek

Autorami muralu są artyści ze stowarzyszenia Wolni Malarze – Cyprian Łukasik oraz Iwona i Marcin Wilkoszewscy. Mural powstał w ramach projektu „Wyśniona, wywalczona, wreszcie Niepodległa” z Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Kwiecień 2019 r., fot. Paweł Dudek

1118 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: