Mural poświęcony Januszowi Różewiczowi (ul. Kościuszki 13 w Radomsku)

Ten artykuł dodałem 25.04.2019 roku

Na bocznej elewacji budynku przy ul. Kościuszki 13 znajduje się mural poświęcony Januszowi Różewiczowi – najstarszemu z braci Różewiczów.

Mural odsłonięto w dniu 5 października 2018 roku. Data nie jest przypadkowa z dwóch powodów. W 2018 roku przypadała setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Jednocześnie jest to też setna rocznica urodzin Janusza Różewicza (25 maja 1918 r.).

Autorami muralu są artyści ze stowarzyszenia Wolni Malarze – Cyprian Łukasik oraz Iwona i Marcin Wilkoszewscy. Mural powstał w ramach projektu „Wyśniona, wywalczona, wreszcie Niepodległa” z Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

224 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.