Murowana kapliczka przydrożna w Brodowem

Ten artykuł dodałem 21.07.2016 roku

Na skraju miejscowości Brodowe (gmina Ładzice) znajduje się murowana kapliczka.

kapliczka_brodowe1

Obiekt ten ma dwuspadowy dach z dachówki ceramicznej. W środku znajduje się figura Matki Boskiej. Nieznana jest dokładna data powstania tej kapliczki. Udało mi się jedynie orientacyjnie ustalić, że powstała ona w XIX wieku.

kapliczka_brodowe2

kapliczka_brodowe3

Obok kapliczki płynie strumyk. Z drugiej strony przebiega droga krajowa nr 1.

kapliczka_brodowe4

kapliczka_brodowe5

1219 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.