Nazwy ulic się zmieniają, tabliczki pozostają stare

Ten artykuł dodałem 13.01.2018 roku

Nazewnictwo ulic w Radomsku na przestrzeni dziejów zmieniało się, w niektórych przypadkach nawet wielokrotnie. Okazuje się jednak, że niekoniecznie właściciele budynków i posesji wymieniają tabliczki ze starymi nazwami. Nie jest moim celem piętnowanie tego stanu rzeczy, traktuję to jako ciekawostkę. Poniżej znajduje się przykład takiej starej tabliczki. Myślę, że nie jest problemem odgadnięcie, gdzie znajduje się to miejsce.

marchlewskiego8_tabliczka_dawna_nazwa_ulicy

Warto zapoznać się z artykułem, w którym starałem się ująć możliwie najwięcej zmian nazw ulic. Artykuł znajduje się tutaj. Z kolei tutaj znajduje się wpis o również nieaktualnej tabliczce na domu przy ulicy Przedborskiej

1268 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: