Nazwy ulic się zmieniają, tabliczki pozostają stare

Ten artykuł dodałem 13.01.2018 roku

Nazewnictwo ulic w Radomsku na przestrzeni dziejów zmieniało się, w niektórych przypadkach nawet wielokrotnie. Okazuje się jednak, że niekoniecznie właściciele budynków i posesji wymieniają tabliczki ze starymi nazwami. Nie jest moim celem piętnowanie tego stanu rzeczy, traktuję to jako ciekawostkę. Poniżej znajduje się przykład takiej starej tabliczki. Myślę, że nie jest problemem odgadnięcie, gdzie znajduje się to miejsce.

marchlewskiego8_tabliczka_dawna_nazwa_ulicy

Warto zapoznać się z artykułem, w którym starałem się ująć możliwie najwięcej zmian nazw ulic. Artykuł znajduje się tutaj. Z kolei tutaj znajduje się wpis o również nieaktualnej tabliczce na domu przy ulicy Przedborskiej

728 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne info

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
3. Zdjęcia w artykułach są aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na adres podany w punkcie 4, na pewno się dogadamy.